Videoživotopis


Videoživotopis

Profesní životopis jako video prezentující kandidáta

Profesní životopis, CV, Curriculum Vitae, Resume
Profesní životopis, CV

Má smysl udělat si vlastní videoživotopis? Kamarád si na natočení videoživotopisu najal firmu a zaplatil za službu docela dost peněz. Koukal jsem, že některé specializované portály umožňují natočení videoživotopisu na svých stránkách zdarma.

Je tedy v dnešní době důležité investovat do videoživotopisu respektive jeho výroby čas a případně i peníze?

Potřebujete zkontrolovat pracovní smlouvu nebo její dodatek?
Placená kontrola smluv pro zaměstnance

Odpověď poradny práce:

Tvorba videoživotopisu jako nástroje pro hledání práce a prezentaci kandidáta souvisí s rozvojem internetu, multimédií a se dynamickými změnami v komunikaci, které tento rozvoj provází.

Co je videoživotopis?

Videoživotopis je audio-vizuální prezentace kandidáta o zaměstnání, ve které stručně prezentuje svou osobu, profesní zkušenosti i své pracovní ambice. Délka videoživotopisu bývá většinou v řádu několika minut.

Výhody videoživotopisu

Audiovizuální prezentace kandidáta přináší velmi rychle informaci o uchazeči na volné pracovní místo, jasně ukazuje jeho verbální i neverbální schopnosti i sebeprezentační dovednosti.

Pro určitý typ pracovních pozic, například pro obchodní pozice, se zdá životopis jako ideální nástroj pro posouzení kandidáta.

Nevýhody videoživotopisu

Výhody životopisu v audiovizuální formě jsou zároveň jeho nevýhodou. Videoživotopis je pouze prezentací kandidáta a neumožňuje interpersonální komunikaci mezi uchazečem a personalistou nebo konzultantem personální agentury. Natočení videoživotopisu je také pro některé kandidáty velmi stresujícím faktorem, protože nespokojenost kandidáta s jeho natočeným audiovizuálním projevem je poměrně hodně obvyklá.

Videoživotopis na webkameru nebo od profesionála?

Nejčastěji je videoživotopis natočen před počítačem na webovou kameru. Uvedený postup většinou znamená natočení prezentace najednou a tak přináší trochu větší autenticitu a omezené možnosti prezentace. Druhou možností je natočení videa profesionálem a případné sestříhání, jak je běžné při tvorbě filmu nebo videoklipu. Výsledek je sice kvalitnější, ale méně autentický a také více nákladný.

Videoživotopis samostatně nebo v kombinaci s psanou formou?

V dnešní době je určitě výhodnější posílat personalistům nejen odkaz na videoživotopis, ale také profesní životopis v elektronické podobě.

Videoživotopis nebo on-line video-komunikace?

Využití videoživotopisů není v současné době až tak rozšířené. Mnohem častějším využitím videa v personalistické praxi v oblasti výběru zaměstnanců je oboustranná video-komunikace mezi kandidátem a personalistou. Video-pohovory nebo tzv. video-dotazníky jsou mnohem využívanější, protože poskytují okamžitou reakci kandidáta a ukazují jeho schopnost reagovat na položené dotazy.

V poradně hledání práce a zaměstnání odpovídají konzultanti personální agentury Aditus

Rada Videoživotopis byla zveřejněna dne 2016-08-01

Bookmark and Share    počet zobrazení: 3759
Dotaz poradny práce a zaměstnání Videoživotopis je zařazen do oboru: Hledání zaměstnání obecné informace


Profesní životopis, CV, Curriculum Vitae, Resume

Vybrané rady z kategorie

Všechny dotazy z rubriky: Profesní životopis, CV, Curriculum Vitae, Resume
(c) Aditus Consult s.r.o.
personální agentura

(c) Hledám Práci.cz
pracovní server