Rychloobrátkové zboží


Rychloobrátkové zboží

Co znamená výraz Praxe v oblasti rychloobrátkového zboží - FMCG?

Výběr zaměstnání a trh práce
Trh práce

Při hledání pracovního místa se často setkávám (především u obchodních zástupců) s požadavkem praxe v oblasti rychloobrátkového zboží. Jaké pozice tuto podmínku splňují, je to například pozice prodavače v supermarketu? Díky

Potřebujete zkontrolovat pracovní smlouvu nebo její dodatek?
Placená kontrola smluv pro zaměstnance

Poradna hledání práce odpověď:

Pokud potenciální zaměstnavatel ve své nabídce pracovního místa Obchodní zástupce inzeruje požadavek praxe v oblasti rychloobrátkového zboží (anglicky Fast Moving Consumer Goods, FMCG), tak s největší pravděpodobností hledá kandidáta, který má zkušenosti na pracovním místě Obchodní zástupce v oblasti rychloobrátky. Nikdy však nelze z inzerce jasně odhadnout, co přesně má potenciální zaměstnavatel na mysli a jaké jsou jeho skutečné představy. Je možné, že ideální kandidát (pro konkrétního zaměstnavatele) má zkušenosti pouze v oblasti rychloobrátkového zboží, což by Váš příklad prodejce v supermarketovém řetězci splňoval.

Určitě se tedy vyplatí reagovat na pracovní nabídku, kde podle Vašeho názoru splňujete alespoň některé podmínky a která je pro Vás atraktivní. Je to určitě lepší přístup než na uvedenou nabídku neodpovědět a tím možná přijít o zajímavou možnost se prezentovat na výběrovém řízení a případně i získat zajímavé pracovní místo. A ikdyž bude odpověď potenciálního zaměstnavatele negativní a nepozve Vás na pohovor do firmy, tak budete mít alespoň jistotu, že nepřijdete o potenciální práci kvůli studu nebo obavě reagovat na inzerci, ve které zcela nesplňujete všechny uvedené požadavky.

Vysvětlení termínu FMCG a podrobnější informace o problematice rychloobrátkového zboží je uvedeno v následujícím článku naší poradny pro uchazeče o zaměstnání - FMCG Fast Moving Consumer Goods.

Na Vaši otázku do poradny práce a zaměstnání odpověděli konzultanti personální agentury Aditus

Rada Rychloobrátkové zboží byla zveřejněna dne 2013-08-12

Bookmark and Share    počet zobrazení: 5882
Dotaz poradny práce a zaměstnání Rychloobrátkové zboží je zařazen do oboru: Obchod, prodej, nákup


Výběr zaměstnání a trh práce

Vybrané rady z kategorie

Všechny dotazy z rubriky: Výběr zaměstnání a trh práce
(c) Aditus Consult s.r.o.
personální agentura

(c) Hledám Práci.cz
pracovní server