Kdo je Youtuber?


Kdo je Youtuber?

Co dělá Youtuber a lze se touto činností uživit?

Kariéra, profesní dráha
Profesní kariéra

Můj třináctiletý syn mi oznámil, že se nemusí na základní škole moc učit, že se stane Youtuberem a bude vydělávat mnoho peněz a žít pohodlný život. Ačkoliv se mi snažil vysvětlit, o co vlastně jde a kdo je ten Youtuber, ale moc jsem to nepochopila.

Můžete vysvětlit, co vlastně Youtuber dělá a dá se takovou prací nebo činností uživit?

A pokud bych tedy uvažovala o tom, že by se na podobnou dráhu chtěl vydat a já ho hodlala podpořit, tak jakou bych mu měla vybrat střední školu nebo nějaké kurzy?

Potřebujete zkontrolovat pracovní smlouvu nebo její dodatek?
Placená kontrola smluv pro zaměstnance

Odpověď poradny zaměstnání:

Váš dotaz na náplň práce Youtubera je asi jedním z nejzajímavějších, který se kdy objevil v naší poradně. Ačkoliv v prvním okamžiku jsem přemýšlel, zda patří do naší poradny pro uchazeče o zaměstnání, tak je naprosto jisté, že uvedený dotaz je naprosto relevantní a uvedenou problematiku jsme možná měli zmínit i dříve než přišla Vaše otázka.

Kdo je vlastně Youtuber?

Jak již název Youtuber napovídá, bude mít uvedená pozice souvislost s největším celosvětovým serverem pro publikaci a sdílení videosouboru Youtube.

Youtuber nebo chcete-li YouTuber je osoba, která natáčí různá videa, publikuje tato videa a snaží se vytvořit silnou komunitu diváků (odběratelů těchto videí). Čím více shlédnutí jednotlivých videí a čím širší nebo stabilnější komunita diváků, tím se dá říci je Youtuber úspěšnější.

Youtuber versus Vloger versus Let´s player

Někdy dochází k rozdělování Youtuberů na takzvané Vlogery (VideoBlogery) a Let´s playery.

Vloger je člověk, který točí spíše různá videa na aktuální témata nebo na témata, která považuje za aktuální nebo zajímavá.

Let´s player se specializuje na online natáčení hraní určité počítačové hry, jejich vlastní počítačové hry komentuje a případně vhodně glosuje.

Jak vlastně Youtuber vydělává peníze?

Youtuber má příjem z reklam, které se zobrazují u jednotlivých videí, která natočil. Dalším příjmem mohou být příjmy od firem, které mají zájem oslovit komunitu jeho diváků.

Lze se prací Youtubera uživit?

Prací Youtubera se dá velmi dobře živit, ale týká se to spíše lidí, kteří jsou aktivní v celosvětovém měřítku nebo se zaměřují na velkých trhy. V českém prostředí těchto velmi úspěšných youtuberů, kteří se živí pouze jako internetové celebrity, nebude velmi početná skupina.

Co musí Youtuber umět a jaké má mít vzdělání?

Youtuber musí umět vytvořit takový program, který si získá a udrží své diváky. Čím svou komunitu vytvoří je vlastně jedno, jestli velmi dobrým hraním her nebo natáčením absolutních šíleností nebo vytvářením videokuchařek či publikováním fitness programů nebo něčím úplně jiným, je vlastně úplně jedno.

Naprosto nejlepší na tom všem je fakt, že pro začátek práce Youtubera Vám stačí jen nápad, snaha, ambice a chytrý mobilní telefon nebo tablet, na který video nahrajete.

Youtubeři jsou součástí dynamicky měnícího se mediálního světa, který začíná nahrazovat klasické televizní programy a nabízí video nebo mediální program na přání diváka, který si sám volí, co bude sledovat.

Youtuber, pokud si tedy bude vytvářet program sám, by měl mít osvojeny základy sebeprezentace před kamerou, měl by umět pracovat s videm (střihání, vkládání titulků atp.) a další podobné znalosti z oblasti moderních multimédií. Určitě od věci nejsou ani znalosti z oblasti sociálních sítí a virální komunikace. Asi nejdůležitější pro Youtubera bude vlastní obsah, který musí být jedinečný nebo podán divákům tak, aby jim jedinečný připadal a měli zájem o další videa Youtubera a byli ochotni uvedená videa dále sdílet se svými přáteli.

Začínající Youtuberka - ukázka

Záčít se dá v každém věku. Pro ukázku uvádíme jedno z prvních youtube videí jedné mladé slečny :- )

Vaše otázky na hledání práce a zaměstnání odpovídají pracovníci společnosti Aditus personální agentura

Rada Kdo je Youtuber? byla zveřejněna dne 2016-08-27

Bookmark and Share    počet zobrazení: 4198
Dotaz poradny práce a zaměstnání Kdo je Youtuber? je zařazen do oboru: Hledání zaměstnání obecné informace


Kariéra, profesní dráha

Vybrané rady z kategorie

Všechny dotazy z rubriky: Kariéra, profesní dráha
(c) Aditus Consult s.r.o.
personální agentura

(c) Hledám Práci.cz
pracovní server